Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dziękujemy za udział w akcji #sprzątaMY

Dziękujemy za udział w akcji #sprzątaMY

Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze i wpływa korzystnie na klimat. Jest domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Poprawia nasze samopoczucie, jest najlepszym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Śmieci zupełnie do lasu nie pasują.

Dzięki zaangażowaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Barlinku oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Będargowie udało nam się usunąć odpady zaśmiecające kawałek lasu. Miło było widzieć ogromny zapał i chęć pomocy w młodych ludziach. Uczniowie po rozdaniu worków i rękawiczek od razu zabrali się do sprzątania. Worki w bardzo szybkim tempie wypełniały się pozostawionymi w lesie pustymi butelkami i opakowaniami po różnego rodzaju produktach.

Wyrzucanie śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych mimo wszystko nadal jest dużym problemem. Niestety często możemy je spotkać w lesie, a to na pewno nie jest ich miejsce.


Jeszcze raz dziękujemy i liczymy na to, że w symboliczny sposób udało nam się pokazać, jak ważne jest to, aby nie zaśmiecać lasu.


Lista aktualności Lista aktualności