Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kolejne Mistrzostwa Nordic Walking za nami

Kolejne Mistrzostwa Nordic Walking za nami

14 września 2019 r. byliśmy świadkami VII Mistrzostw Polski NW oraz III Mistrzostw Europy NW, których współorganizatorem było Nadleśnictwo Barlinek.

Jak co roku we wrześniu Stadion Miejski im. Bronisława Bagińskiego w Barlinku  gromadzi rzesze ludzi zarówno z  Polski, jak i zagranicy z okazji Mistrzostw w Europejskiej Stolicy Nordic Walking. I tym razem frekwencja nie zawiodła. W zawodach wzięło udział blisko 350 zawodników.

Podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw, którego dokonał Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński wraz z Królową Puszczy Barlineckiej i Jej Dworem, był również obecny Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Barlinek Pan Grzegorz Ostrycharz.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą na różnych dystansach. Trasy wyznaczone leśnymi ścieżkami wynosiły 5 i 10 km. Wyłonionym zwycięzcom w poszczególnych kategoriach zostały wręczone nagrody.

Wyniki tegorocznych zawodów znajdziesz tutaj

Na tak istotnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszego stoiska, które również i w tym roku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Podczas zawodów mali i duzi mogli dowiedzieć się leśnych ciekawostek od pracowników Nadleśnictwa Barlinek. Dla uczestników zawodów zaplanowaliśmy gry i zabawy, a Ci, którzy w pozytywny sposób zaskakiwali nas swoją leśną wiedzą, mogli cieszyć się otrzymanymi upominkami.

 


Lista aktualności Lista aktualności